news

Sztuka innowacja praktyka

Fundacja Arton poszukuje osób zainteresowanych:
- sztuką kobiet;
- feministyczną historią sztuki;
- strategiami kuratorskimi;
- pracą z archiwami artystek;
- zagadnieniami z zakresu cyfryzacji dzieł sztuki i ich innowacyjnej archiwizacji, chcące zdobyć dodatkowe umiejętności przydatne w pracy kuratora i producenta wystaw, archiwisty, menadżera projektów kulturalnych opartych o cyfryzację zasobów;
Zapraszamy do uczestnictwa w kursie „Sztuka – innowacja – praktyka. Feministyczne historie sztuki”, organizowany przez Fundację Arton i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną).

Zajęcia będą odbywać się od października do grudnia, w Fundacji Arton (Miedziana 11), na Akademii Sztuk Pięknych (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39) oraz w pracowniach artystek.

KALENDARIUM SPOTKAŃ:
14.10, 28.10; 18.11; 2.12; 16.12.2017
Celem zajęć jest zaznajomienie uczestników i uczestniczek z feministycznymi praktykami historii sztuki od lat 70. XX do dziś, edukacja w zakresie pozyskiwania i opracowywania archiwalnych zasobów oraz pozyskiwania środków na realizację projektów artystycznych, opartych o cyfryzację zasobów.

Udział w kursie jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają wszelkie niezbędne pomoce naukowe.

Na zgłoszenia czekamy do 5 października 2017. Zgłoszenia prosimy kierować na adres arton@fundacjaarton.pl

WYKŁADOWCY:
dr Marika Kuźmicz – prezeska Fundacji Arton, magister historii sztuki UW (2008), doktor nauk humanistycznych ( IS PAN, 2014). Kuratorka licznych wystaw, autorka i redaktorka publikacji, producentka i konsultantka filmów o sztuce. Prowadzi badania nad naturą i właściwościami obrazu fotograficznego i nowymi mediami, szczególnie sztuką wideo. Wykładowczyni Collegium Civitas oraz Uniwersytetu Warszawskiego (Instytut Historii Sztuki). W 2010 r. założyła Fundację Arton, która koncentruje się na sztuce polskiej lat 70.

dr Ewa Kociszewska: mgr historii sztuki UW (2007), doktor nauk humanistycznych (2014). 2014-16 postdoctoral researcher na Uniwersytecie Oksfordzkim w międzynarodowym projekcie HERA. Od 2015 Junior Research Fellow w Saint Catherine’s College, University of Oxford. 2014-2016 rezydentka Maison Française d’Oxford

Paweł Lisiecki: mgr ekonomii na kierunku Gospodarka publiczna oraz mgr psychologii na kierunku Psychologia społeczna; specjalista w zakresie pozyskiwania funduszy dotacyjnych z kilkuletnim doświadczeniem; kilkadziesiąt wygranych projektów w obszarze kultury, ochrony środowiska i inwestycji; wskaźnik skuteczności ponad 70%; z Fundacją Arton związany od początku działalności organizacji.

Innowacja społeczna „Wiedza – innowacja – praktyka: testowana jest w ramach projektu grantowego „Akcja Inkubacja’
Sztuka innowacja praktyka