aktualności

Wspieranie działań archiwalnych - Archiwum Pawła Kwieka

W 2020 r. Fundacja Arton przeprowadziła inwentaryzację całego archiwum Pawła Kwieka, w tym prac przekazanych nam przez Artystę w 2018 r. Fotografie, rysunki, obrazy poddane zostały konserwacji ratunkowej, zdigitalizowanych zostało ok. 300 prac, które udostępniamy w repozytorium Forgotten Heritage www.forgottenheritage.eu oraz przekazane Narodowemu Archiwum Cyfrowemu. Materiały zostaną wykorzystane w publikacji przygotowywanej obecnie przez Fundację Arton z okazji 70. urodzin Pawła Kwieka oraz 50. rocznicy jego pracy twórczej.

Paweł Kwiek (ur. 1951) twórca filmów awangardowych i fotografii, prekursor video w Polsce oraz performer. Jeden z najbardziej oryginalnych twórców polskiej sceny artystycznej lat 70. Absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej oraz jeden z współtwórców grupy Warsztat Formy Filmowej (do 1978 r.) w latach 80. i 90. realizował prace w wywodzące się z tradycji konceptualnej, a jednocześnie głęboko metafizyczne. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Fundacji ERSTE w Wiedniu.

Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych w ramach programu „Wspieranie działań archiwalnych”
Wspieranie działań archiwalnych - Archiwum Pawła Kwieka