publikacje

Paweł Kwiek: Zrobić niemożliwe światło

Z okazji 70-tych urodzin Pawła Kwieka Fundacja Arton prezentuje książkę „Paweł Kwiek: Zrobić niemożliwe światło”, która jest poświęcona przede wszystkim realizacjom artysty z lat 80., 90. oraz tych powstałych na początku XXI w. To pierwsza publikacja, która jest dedykowana pracom z późniejszego okresu jego twórczości – dotychczas przedmiotem refleksji badaczek i badaczy były fotografie, filmy, wideo z czasu działalności Kwieka w ramach grupy Warsztat Formy Filmowej.

Paweł Kwiek (ur. 1951 w Warszawie) jest artystą multimedialnym, absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Erste Kontakt w Wiedniu.

Książka zawiera eseje autorstwa Sebastiana Cichockiego, dr Mariki Kuźmicz, dra Tomasza Załuskiego oraz prof. Rachel Weiss.

Projekt: Krzysztof Bielecki

Tłumaczenie: Łukasz Mojsak, Karol Waniek

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury pochodzących z Funduszu Wspierania Kultury w ramach programu Literatura

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Paweł Kwiek: Zrobić niemożliwe światło